Субота, 15.08.2020, 15:49
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук

З 30 березня  по 10 квітня 2015 року у Ревнівській школі проходила Декада дитячого читання за таким планом:  

 30 березня –  ВІДКРИТТЯ ДЕКАДИ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ ( святкова лінійка)

31.03.  - день бібліографії присвячений 60-річному ювілею сучасної української дитячої  письменниці Лесі  Ворониної .            (година бібліографії для учнів 4 класу, бібліотека)

1 квітня - До Всесвітнього дня сміху – гумористична поличка “Весела хата жартівливого Кіндрата”                                                (бібліотека, протягом дня)

2. 04. – 3.04. -До Міжнародного дня дитячої книги та до 210-ї річниці від дня народження датського письменника-казкаря Г.Х. Андерсена (2 квітня 1805)  – день  інформації “Казковий зорепад”:

  • Година інформації  присвячена творчості Г. Х. Андерсена “Казки, написані життям ”  (2.04. для учнів 2 - 4 класів, актовий зал).
  • Подорож виставкою “Книги – ювіляри 2015 року ”   (3.04. протягом дня, бібліотека)

6.04.  – Інтерактивна гра для учнів 5-х класів  “Мандрівка по сонячних книгах  В. Нестайка” (7 урок, актовий зал)

 7.04. Конкурс знавців трилогії В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” (4 урок, укр..літ)

9.04 – Свято для першокласників “Посвячення учнів 1 класу у читачі”

Крім цього, протягом Декади дитячого читання,  учням школи та їх родинам пропонувалося приєднатися  до  Акції “Шкільній бібліотеці від родини” та до  Дня бібліотворчості  “Паперова містерія”:  конкурс “Книжка з дитячою душею” (книжка-саморобка) та  конкурс закладинок-рекомендацій улюблених книг (коротеньких відгуків про улюблені книги, на зразок “Прочитали ми – радимо прочитати вам”.  Протягом декади у шкільній бібліотеці працювала  “Книжкова лікарня” -  акція “Продовж життя “хворій книзі”

10.04 – Підведення підсумків декади  дитячого читання. Вручення нагород переможцям конкурсів та учасникам акцій.

 

Настав час підвести підсумки Декади дитячого читання.

Всі заходи пройшли відповідно до графіка.

30 березня була проведена святкова лінійка, приурочена відкриттю Декади дитячого читання, де було оголошено про всі заходи та акції.

31 березня – пройшов День бібліографії, присвячений 60-річчю від дня народження дитячої письменниці Лесі Ворониній. В рамках дня бібліографії була організована тематична поличка “Книги-ювіляри 2015 р.”, пройшла година інформації для учнів 4 класу впродовж якої учні переглянули CD-презентацію, яка ознайомила їх з життєвим і творчим шляхом письменниці. Також для них був підготовлений бібліографічний огляд творів письменниці. Після заходу усі три книги письменниці були розібрані учнями.

1 квітня  - до Всесвітнього дня сміху  була представлена  гумористична поличка “Весела хата жартівливого Кіндрата”, та проведена бесіда біля книжкової полички.

2 квітня  -    До Міжнародного дня дитячої книги та до 210-ї річниці від дня народження датського письменника-казкаря Г.Х. Андерсена був проведений  день  інформації “Казковий зорепад, в рамках якого пройшли такі заходи:

  • Книжкова виставка та бібліографічний покажчик до ювілею Г. Х. Андерсена“Секрет його успіху”
  • Година інформації  присвячена життю і творчості Г. Х. Андерсена “Казки, написані життям ”  (для учнів 2 - 4 класів, актовий зал),  де учні спочатку здійснили віртуальну екскурсію на батьківшину Андерсена, дізналися цікаві факти з життя письменника, ознайомилися з відомими та  менш відомими казками письменника, а головне -   продемонстрували свої знання  в  конкурсі “ Брейн-ринг знавців казок Андерсена ”. До цього заходу учні готувалися заздалегідь: за 3 дні  (після канікул), перечитали збірки казок Андерсена (самостійно, з класоводами, з батьками та старшими сестрами та братами), переглянули відеоролики про будинок-музей Андерсена в м. Оденсе та про його всесвітньо відомі казки, малювали ілюстрації до улюблених казок письменника (учні 4 класу), які прикрасили стіни актового залу та стали хорошим доповненням до виставки книг письменника. А головне – на святковому заході були присутні учні у костюмах казкових героїв Андерсена:  і Принцеса на горошині (Васькіна Ліза, 2 клас), і дві Снігові королеви (Кубрак А. та Йосипенко Є, 3 кл), Кай і Герда (Олешко К. та Олійник Д. 3 клас), Еліза (Мохначук В. -3 кл), Дюймовочки (Федоренко Д., Ковальчук А. – 2 кл.), Мишка (Родзін Д. – 2 кл.). Без цих казкових персонажів  захід  не був би таким святковим.  У грі брейн-ринг взяли участь 3 команди  по 6 гравців від кожного класу. Як і годиться, команди мали капітанів, назви та девізи. Питання були цікавими, різноплановими. Учасники всіх трьох команд  показали дуже  хороші знання казок Андерсена. Особливо гравцям сподобалися завдання “Заморочки з бочки” та “Чорний ящик”.  Перша – асоціативна гра:  з так званої  “бочки” діставалися по черзі речі з казок , які потрібно упізнати і назвати з яких вони казок. У другому – навпаки: учні слухали запитання і повинні самі назвати речі, які знаходяться у “чорному ящику’’.  З невеликим відривом від інших команд перемогла команда 2 класу, яка була нагороджена дипломом Кращі знавці казок Андерсена та мішечком “золотих монет” від солдата з казки “Кресало”.  Результативність заходу достатньо висока, адже увага маленьких читачів була прикута саме до творів Андерсена. Приємно, що учні тепер дуже добре знають біографію письменника , книги брали не тільки перед заходом, але і після нього і продовжують брати і зараз. Книжкова виставка творів Г. Х. Андерсена. Протягом двох тижнів стіни школи прикрашали ілюстрації до казок Андерсена, які намалювали на уроках образотворчого мистецтва учні 5 – 7 класів (вч. Шульга М. О.)

6 квітня між учнями 5-х класів відбулося літературне змагання “Подорож по сонячних книгах В. Нестайка”. Дві команди знавців творчості Нестайка спробували свої знання у інтерактивній грі. На екрані перед ними були 5 категорій по 8 запитань, які кожен член команди обирав самостійно:  1-“Пригоди в лісовій школі”, 2 – “Тореадори з Васюківки”, 3 – Пригоди Грицька Половинки” та оповідання, “Одиниця з обманом”, “Дванадцятка з хвостиком”. Таким чином, учні обирали  категорії з творами, які читали.  Перемогу одержала команда 5-Б класу “Бджілка”. Найбільш активним був капітан команди Григоренко Павло, який уже прочитав “Тореадори з Васюківки” та інші твори письменника. Також члени журі відмітили капітана команди “Сонечко”(5-А клас) Гайдар Марину, яка показала непогані знання повісті Нестайка “Одиниця з обманом”. Гра їм сподобалася, і тепер книги Нестайка нарозхват: багато учнів (навіть з глядачів) виявили бажання перечитати книги, які забули або прочитати нові.

7.04. Конкурс знавців трилогії В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”для учнів 6 класу, які щойно вивчили цю трилогію за шкільною програмою. Тому конкурс був проведений у класі, на уроці української літератури разом з вчителькою Коваль Н. П. Для учнів були підготовлені письмові завдання на картках: ребуси, кросворди, запитання за змістом, головоломки. Поки учні працювали з картками для всіх інших були усні запитання за змістом твору та по біографії письменника. Таким чином було перевірено як учні запам’ятали життєвий і творчий шлях письменника, з яким були ознайомлені бібліотекарем на літературній годині 30 січня цього року (захід до 85-ї річниці від дня народження В. З. Нестайка). Учні були дуже активними, гарно справилися і з письмовими і з усними завданнями. Відповідали, практично, всі учні. Але перемогу отримала Полях Еліна, яка набрала найбільшу кількість балів. Вона і отримала звання “Кращий знавець трилогії В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”” Друге місце розділили між собою Кузьменко А., Чубар В., Мартинюк А. та Харечко О.

9 квітня, на завершення Декади дитячого читання, для першокласників було проведено свято Посвячення  в читачі “Велика казкова подорож” Учні здійснили віртуальну мандрівку до королівства Королеви книг, щоб привітати її з днем народження, а вона, в свою чергу, прийняла їх до своєї великої читацької родини. Мандрівка була сповнена небезпек на шляху, але першокласники з ними успішно справилися. Діти розповідали прислів’я, віршики про книги, відгадували загадки а також показали свої знання з основ безпеки життя. Королева книг (Родзіна рената, учениця 7 класу) вручила їм “золотий ключик від знань” та нагородила маленьких читачів книжечками (які закупили першокласникам їхні батьки), а від бібліотекаря усі 26 учнів отримали закладинки-буклетики “Перші кроки у бібліотеці”. Тепер юні читачі  - найбільш активна читацька ланка шкільної бібліотеки.

    Крім цих заходів були підведені підсумки Дня бібліотворчості “Паперова містерія . За умовою кожен клас (2 – 4) мав представити одну книжку-саморобку від класу. А учні 5 -9 класів мали представити закладини-рекламки улюблених книг . Бажаючі могли приєднатися .  Найбільш активними учасниками акції “Книжка з дитячою душею” стали учні 2 класу.  У цьому  класі  аж 5 учнів виготовили окремі книжечки : Ковальчук А., Шевченко А., Федоренко Д., Заведій А. та Воробйов А.  Диплом переможця отримала Ковальчук А., яка виготовила прекрасну книжечку –зайчика. Грамоти отримали Федоренко Д. (книжечка “Великі кішки”) та Шевченко А. (“Дерева та кущі моєї місцевості”). Приємно, що дітям допомагали мами

Учні 3 класу виготовили одну колективну книжечку “Казки 3 класу”, що відповідає умовам акції. Майже кожен учень класу помістив у книжечку свою казкову пригоду і намалював ілюстрацію до неї..

 У 4 класі – одна книжечка-саморобка від Буць Н.

 У конкурсі закладинок-рекламок вяли участь учні 5-Б, 6 та 7 класів. На жаль, 5-А, 8 і 9 класи не взяли участь у цьому конкурсі.  Переможцями стали -  учень 5-Б класу Григоренко Павло (рекламка улюбленої трилогії Олени Сухіної “Приключения Растяпкина”), учениця 6 класу Баран Валерія (рекламка книги В. Нестайка “Дивовижні пригоди в лісовій школі”) та учениця 7 класу Коломієць Вікторія ( реклама казок Ш. Перро). Крім цього  Григоренко П. презентував у шкільну бібліотеку свою власну авторську книжку “Пригоди в лісі” (серія “Моя перша книжка”), тобто взяв участь у конкурсі “Книга з дитячою душею”. Також книжки-саморобки виготовили учениця  5-Б класу Аль-Джрес Шонталь і називається вона “Про Пасху”. А учениця 7 класу, переможець даного конкурсу 2014 року, теж не зупинилася на досягнутому і подарувала у шкільну бібліотеку аж 16 новеньких книжок, створених власноруч. Отже, наш фонд книжок-саморобок збагатився новими творіннями дитячих рук, за що їм велике спасибі.

Учні, які “лікували” книги були нагороджені сертифікатами книжкової лікувальної справи. А учень 5-А класу Антоненко Дмитро отримав диплом головного книжкового лікаря, так як полікував аж 55 книжок!

    Залишилося підбити підсумки акції “Бібліотеці від родини.” В результаті цієї акції фонди шкільної бібліотеки поповнилися на 57 примірників чудових книг. Подарунки зробили такі учні: 1 клас – Мулявчик Роман (5 дит.книжок)

4 клас – Тютюн Т. та Величко Дмитро (три нові книги В. Нестайка  із серії “Дивовижні пригоди в лісовій школі”)

5-А – Гайдар Марина  та Блімар Марія –( 3 дит. книги)

5-Б – Аль-Джрес Шонталь, Колотуша Дмитро, Гостєва Каріна (4 книги)

7 – Коломієць Віта – 2 книги

10 – Бабич Сергій (3 книги)

Братики з 2 та 4 класів – Холдевич Костянтин та  Микола, разом з мамою подарували цілу бібліотечку цікавих і потрібних книг. А сестрички з 4 та 8 класів – Буць Надія та Ярослава (теж разом з мамою подарували книги по вишиванню та в’язанню, яких у бібліотеці майже не було.) Це вже дійсно “подарунки від родини”.

   Отже, всім велика подяка і до нових зустрічей.