Субота, 15.08.2020, 15:12
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук

БРЕЙН-РИНГ ДО ЮВІЛЕЮ Г. С. СКОВОРОДИ

     Протягом останніх двох тижнів у школі проходили заходи присвячені 295-ій річницівід дня народження славетного письменника, філософа, викладача Григорія Савовича Сковороди. Це і тематична виставка у шкільній бібліотеці, і інформація Літературного альманаху (№2 за листопад 2017), і конкурс малюнків, і класні години з переглядом відеороликів, і вікторини. Заключним аккордом став літературний брейн-ринг для учнів 9 – 11 класів “Чи знаємо ми Григорія Сковороду”?, який відбувся 13 грудня. Його підготувала і провела вчителька української мови та літератури Коваль Надія Петрівна. Захід супроводжувала виставка творів Сковороди, презентація, “асоціативні предмети” та музичні композиції поезій Г. Сковороди. 
На початку гри кожна команда себе представляла, що оцінили члени жюрі (Бідненко В. М. та Опарієнко І. А.). Усі команди мали  свою назву, емблему, як девіз – крилатий вислів  Г. Сковороди. І не один: кожен учасник команд мав свій особистий крилатий вислів, як життєве кредо. 
Для літературної гри Надія Петрівна підготувала досить цікаві і різнопланові завдання, у яких прослідковувалася складність по наростаючій: від найбільш простого до найбільш складного завдання. 
1 тур “Закінчи думку (на швидкість). 
2 тур “Крилаті вислови” (пояснити походження крилатих висловів Сковороди).
3 тур “Чи знаєте ви творчість  Г. Сковороди?” (гравці отримали 6 запитань і мали дати відповіді за 2 хв.)
4 тур “Словесний портрет” (підібрати слова-епітети, які характеризують Г.Сковороду, причому - до кожної букви його прізвища).
5 тур “Ти - мені, я - тобі”(у якому команди обмінялися кросвордами, складеними заздалегідь).
6 тур “Карусель асоціативних предметів”. (Учасники обирали по 2 предмета, які якимось чином пов'язані з життєвим і творчим шляхом Г. Сковороди і пояснювали з чим вони асоціюються). До речі, і учасникам гри, і усім присутнім конкурс дуже сподобався. Деякі учні досить оригінально пояснювали свої асоціації (Зубчук Артем, 9-А клас).
7 тур – конкурс капітанів “Декламатор”, у якому усі капітани команд читали поезію Сковороди. Вірші не повторювалися, були навітьтакі, які не вивчалися за шкільною програмою (Кияшко Оксана, 10 клас).
Конкурси супроводжувалися музичними паузами (композиції поезій 
Г. Сковороди). 
Усі учасники гри були дуже активними, показали свої глибокі знання як біографії  Г. Сковороди, так і його безсмертних творів. Опрацювали і твори інших письменників та видатних людей про нього. За результатами журі команди зайняли такі місця:
I місце - 9-Б клас;                                                                                                             II місце – посіли команди 10 та 9-А класів;                                                           III місце – 11 клас 
Велика подяка вчителю Коваль Н.П. за підготовку і організацію заходу та учням за активну участь.
Опарієнко І.А., шкільний бібліотекар

Сценарій свята ...