Субота, 15.08.2020, 15:43
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук

Ревнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області

Газета учнівського самоврядування «Шкільний дім» та педагогічного колективу школи


Лютий 2013

pdf-версія

Древнє ремесло – вишивка

В рамках народознавчого калейдоскопу з 4 по 8 лютого в нашій школі проходив Фестиваль вишивок. Діти принесли на виставку багато рушників, серветок, доріжок, ікон, які вишивали бабусі, мами і дівчата власними руками.  

На завершення народознавчого калейдоскопу відбулось свято «А над світом українська вишивка цвіте», яке підготувала Коваль Н.П. зі своїми вихованцями - учнями 10 класу. Вони розповіли про історію виникнення українського рушника, види орнаментів, використання кольорів у вишивці. 

… Я особисто дуже люблю вишивати. Ще з дитинства спостерігала за тим, як вправно вишивала моя мама, бабуся, адже цю любов перейняла я саме від них. А найголовніше, у вільний від навчання час, маю чим зайнятися. У нашій родині це ніби традиція - вишивають усі і дорослі і малі. На мою думку, ми не повинні забувати традиції наших предків, саме вони є невід’ємною частиною рідної України. Дуже важливо, щоб ми, навчалися ремеслу вишивки і примножували культуру українського народу. 

Лагоденко Т (11 кл)

Змагання з баскетболу

Традиційно в лютому місяці на передодні районних змагань у нашій школі проходять загальношкільні змагання з баскетболу. Цю гру люблять і найменші школярі. Тому в цих змаганнях приймали участь четвертокласники. Окремо грали команди дівчаток, а ось команди хлопчиків не обійшлись без участі дівчат, адже в деяких класах не вистачало хлопчиків до повної команди. Сильнішими були, звичайно, шестикласники, вони перемогли у 4 і 5 класів, а команди дівчат і хлопців 5 класу перемогли у четвертокласників. Третє місце зайняли найменші учасники.

 

З нетерпінням чекали змагань учні середньої ланки. Восьмикласники відчували свою силу, показали, що вони попереду на крок від інших. Серед дівчаток місця розподілились так: І місце - 8 клас; ІІ місце - 7- Б клас і ІІІ місце – 7- А клас. Хлопці змагались за кожне очко. 8 клас – переміг у семикласників і зайняв І місце. ІІ місце команда – 7- А класу, ІІІ місце – 7- Б класу  

Найцікавіші ігри були серед старшокласників. Дівчатка 10 класу перемогли у всіх суперниць і зайняли І місце, ІІ місце за командою дівчаток 9 класу. І наші випускниці зайняли ІІІ місце.


Хлопці, як метеорити, переміщались по залу від кільця до кільця. Команда 10 класу порушувала правила і дівчаткам довелося допомагати грати до фінального свистка. Тому вони програли дев’ятикласникам. А ось команда хлопців 11 класу перемогла усіх суперників. Тому місця розподілились так: І місце - 11 клас; ІІ – місце – 9 клас і ІІІ місце - 10 клас. Ура, переможцям! 

Бабич С. 10 клас

Ой, які ми розумники

«Розумники і розумниці» так називається навчальний місяць, який розпочався в нашій школі. Першими показали свої знання учні 5-6 класів прийнявши участь в природничій вікторині. Команда 5 класу «Маленькі промінчики» і команда 6 класу «Ерудити» змагалися в трьох турах гри. І тур «Явища природи» закінчився з рівним рахунком між командами. ІІ тур «Рослини та тварини» заставив команди подумати і на деякі запитання жодна із команд не знайшла відповіді. «Логічні запитання» - ІІІ тур, який був вирішальним. Запитання були дуже цікаві, не обійшлося без допомоги однокласників, але з невеликим відривом попереду була команда 6 класу. Підготувала вікторину вчитель географії і біології Полях О.В., усі учасники отримали невеликі подарунки

Учні старшої школи прийняли участь в брейн – ринзі, який підготувала вчитель біології і хімії Віценко О.І. Учні 8-10 класів показали свої знання, проявили увагу, швидкість висловлювання думки і терплячість. Щоб відповісти на деякі запитання потрібно було дослухати його до кінця, а тоді швидко відповідати. Через такі помилки сильна команда 10 класу програла одне очко команді 9 класу. І трішечки позаду лишились восьмикласники. Такі завдання дають зрозуміти учням, що крім уваги на уроках, підготовки домашніх завдань, потрібно читати додаткову літературу, дивитись телепередачі, шукати корисну інформацію в мережі інтернет.

Говоримо і пишемо правильно

Спілкуючись з людьми кожного дня  ми робимо багато полилок у своїй розмові. Звичайно,коли ми говоримо з друзями - це не дуже помітно, але варто почути деякі репліки на порядок освіченішим людям, і у них викликає подив від того, що ми говоримо. Так от, щоб уникнути небажаних казусів, до вашої уваги ряд помилок, що найбільше трапляються у наших розмовах.

•    Неправильно: «двотисячний рік, трьохрічний план». Правильно: «двохтисячний рік, трирічний план»

•    Неправильно: «На семінарі виступила корейка». Правильно: «На семінарі виступила кореянка».

•    Неправильно: «збільшувати рівень». Правильно: «підвищувати рівень».

•    Неправильно: «два роки назад». Правильно: «два роки тому».

•    Неправильно: «Поступив до інституту». Правильно: «Вступив до інституту».

•    Суржик або калька з російської: «у цьому році». Правильно: «цього року».

•    Неправильно: «закінчити навчання». Правильно: «завершити навчання»

Підготувати матеріал мені допоміг https://twitter.com/ukrayinskamova. Раджу вам  інколи заглядати на цю сторінку, і підвищувати свій освітній рівень, адже правильна вимова-дзеркало, що показує нам рівень нашої культури.  

Третяк Ірина учениця 11 класу

Це цікаво знати

Учнями 10 класу проведено цікаве дослідження. Ми зважили шкільні портфелі учнів 1-го; 5-го; 11-го класів. Виявляється , що першокласники кожного дня носять в середньому 3,5 кілограми підручників та шкільного приладдя, у деяких п’ятикласників рюкзаки важили до 5 кілограмів. Найлегші портфелі, як для їхнього віку, у одинадцятикласників: від 3 до 4 кілограмів. Можливо вони уже настільки розумні, що товсті підручники їм не потрібні. І не дивно, адже незабаром вони стануть студентами!.

Редколегія: Шульга М.О., Бабич О.М., учні 10 класу.

Головний редактор : Білощицька В.І.