Середа, 24.04.2024, 22:32
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук
Головна » Статті » Методична скриня

Урок українського читання 3 клас
Урок українського читання 3 клас
Тема: Де тепло, там і добро
Мета:
Ознайомити учнів з життям і творчістю великої української поетеси Наталії Львівни Забіли
Закріплювати вміння читати в особах; навички вибіркового читання, навички роботи в групах, в парах, індивідуальної роботи
Виховувати любов до життя, бажання дарувати тепло
Розвивати мовлення, мислення, виразне читання
Матеріал до уроку: Н. Забіла «Хто сильніший?»
Обладнання: ноутбук, проектор,портрет та збірки творів Н. Забіли, картки у формі серця, сонця, хмарки.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Сонячний промінь у клас завітав.
Вітерець легенький ніжно повівав.
Голівки вам пестили і готували,
Щоб гарно та вправно усі працювали,
Читали та міркували.
Вчитель:
Прочитайте назву теми уроку.
(слайд з темою)
II. Мовно – логічна розминка
1. «Плутанка»
Вчитель:
Ось перше завдання для вас, подивіться.
Це вітер розвіяв слова ці усі.
А хто прочитає?



Читання плутанки
Сон крас сві зем яс рі яс

ну це лю тить ває но зіг но
(слайд)
2. Загадки
Вчитель:
Вам загадки, і не одна
Спробуйте їх відгадати
І швиденько міркувати
Про що твір будем читати
Відгадування загадок
Рукавом махнув,
Дерева нагнув
(Вітер, слайд)
Всі його люблять, всі його чекають.
А хто подивиться – кожен скривиться.
(Сонце, слайд)
III. Мотивація навчальної діяльності
Так про сонце і про вітер
З вами будемо читати
Хто з них більшу силу має?І що все перемагає
А хто знає ту рослину,
Яку люди так шанують,
Символом життя вважають
Тут на рідній Україні
Вчитель:
Прочитайте вірш і дізнайтесь, що це за рослина.
Із перемогою і славою
Весна являється на світ
І квітне радісно, яскраво
Барвінковий зірчастий цвіт.
(слайд, барвінок)
Бесіда
Так саме барвінок є символом життя. Жадоба до життя завжди перемагає всяке зло.
Що найбільше потрібно людині в житті?
(Тепло, любов, добро, затишок)
Від чого йде тепло в природі?(від сонця)
А в людини від чого йде тепло?(від серця)
Ось саме про це й розповіли нам рядки із вірша «Барвінок»
А хто з вас читав цей вірш?
Хто може назвати автора?
Цей вірш написала прекрасна українська поетеса Наталія Забіла – основоположниця української літератури для дітей. І сьогодні у нас є чудова нагода краще ознайомитись із її життєвим і творчим шляхом.
(слайд, фото Н. Забіли)
IV. Розповідь про поетесу
1.Біографія
Народилася Наталія Львівна Забіла 5 березня 1903 року в Петербурзі в сім*я службовця – працівника міністерства землеробства.
На початку 1917 року мама з дітьми переїхала на Україну і оселилась на станції Люботин, біля Харкова.
Сімнадцятирічною дівчиною Наталя Забіла почала вчителювати й одночасно навчалась на історичному відділенні Харківського інституту народної освіти.
Писати вірші, оповідання, казки вона почала ще в дитинстві. У 1924 році було надруковано її перший вірш «Війна війні». Їй першій в Україні присуджено Республіканську премію імені Лесі Українки.
Наталя Львівна Забіла подарувала вам, діти, веселе, добре, мудре слово, яке ви повинні взяти із собою у життя.
2. Ознайомлення зі збірками творів поетеси «Вірші», «Веселим малюкам», «Ясоччина книжка».
V. Робота над казкою Н. Забіли «Хто сильніший?»
1. Бесіда
- Прочитайте анаграму
ТОХ НІСИЛЬЙШИ?
(слайд, «Хто сильніший?»)
Хто згадає, про що ми будемо читати?
(Про вітер і сонце)
2. Повідомлення мети
3. Читання вчителем
Завдання
Який цей твір за жанром?
Чому?
Відповідь на запитання
- Це казка, бо в ній говорять Сонце і Вітер.
4. Словникова робота
Індивідуальна робота
- Прочитайте самостійно, вголос.
Ляже запну
Розкриють зірву
Розпукуються нажену
Росте вію
Співає налечу
Ласкаю роздягати
Люблю розмечу
Суворий
(картки у формі сонця)

Кого характеризують слова 1 колонки
А другої?
Слова на дощці:
Пошани варт, кашне, двобій. Кренделі,Жаско (зноска)
5. Читання дітьми виразно
Завдання
Чому засперечались Сонце і Вітер?
6. Читання дітьми мовчки
Завдання
Як вирішило Сонце і Вітер перевірити свою силу?
(На хлопчику, який біг на ковзанах)
(слайд)
7. Аналіз твору
Гра «Мікрофон»
- Хто першим заговорив про свою силу?
- Які почуття викликали слова вітру?(страх, сум)
- Що говорило Сонце?
- що відчули, читаючи слова Сонця?(радість, любов)
- Як звали хлопчика, на якому герої показали силу?
8. Вибіркове читання
- Як діяв Рішер?
- Як діяло Сонечко?
- Чиї дії сподобались? Чому?
- Як ставиться автор?
- Чого навчає поетеса?
(Тепло, добро перемагає)
9. Гра «Кмітливці»
- Знайдіть і прочитайте уривок, що відповідає фото.
(слайд, останнє листя на деревах)
Підпис: Та ще й без жодного зусилля…
(слайд, бруньки на деревах)
Підпис: І на деревах змерзлих, голих…
(слайд, пшеничні колоски, освітлені сонцем)
Підпис: Як влітку все росте і спіє…
10. Гра «Дослідники»
Мовно – логічне завдання в парах
З’єднати пари слів на картках, відшукавши їх в тексті.
Торкнулось завив
Бігать похмуро
Зупинивсь залюбки
грізним обережно
(картки у формі серця)

11. Читання в особах
12. Гра «Синоптичний прогноз»
Робота в парах на картках (картки у формі хмарки)
Синоптики повідомили прогноз погоди. Які дії сонця і вітру вони передбачили?
Сонце

Вітер
Позриваю, грію, нажену, розмечу, зірву, заблищало, люблю, ласкаю, подму, вію.
13. Гра «Вовк та Заєць»
VI. Підсумок уроку
Чи можемо відповісти на запитання: Хто сильніший?
Чого навчає казка?
Який висновок ви зробили для себе?
VII. Домашнє завдання
Казку читати в особах с.31 – 35, розповідати про Н. Забілу за статтею підручника с. 31

Підготувала: Вчитель Ревнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Вовк Світлана Петрівна
Категорія: Методична скриня | Додав: robik99 (23.02.2013)
Переглядів: 2829 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]