П`ятниця, 03.05.2024, 14:50
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук
Ревнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Бориспільської районної ради Київської області
Газета учнівського самоврядування «Шкільний дім» та педагогічного колективу школи


  Січень 2012 (електронна версія)


З новим роком !

   Дорогі діти, ви весело провели зимові канікули. Багато з вас мали змогу побувати на новорічних виставах в Києві, відвідати дідусів та бабусь. Приємно, що ви привітали своїх друзів, рідних колядками, щедрівками та засіванням.
Сподіваємося, що ви з новими силами розпочнете навчання. Дирекція школи та вчителі бажають вам в новому році міцного здоров’я, приємного навчання, хороших оцінок. Щасти вам в усіх добрих справах. 


Наші досягнення  в навчальній діяльності

В цьому навчальному році учні школи взяли участь в конкурсі-захисті робіт МАН.  :   

Вітаємо переможців та призерів І етапу конкурсу-захисту МАН  Бабич Сніжану ( 9 клас) – переможницю секції археологія з темою: «Пам’ятки трипільської культури на території Бориспільського району»;

Долобана Дмитра (10 клас) – призера секції світової літератури з темою: «Проблема війни в творах Л.М.Толстого».

Лобастову Тетяну (11 клас) – переможницю в секції економіка з темою: «Безробіття: причини та наслідки, шляхи його подолання», 

Барана Олександра, учня 11 класу з темою: «Екологічні аспекти використання мобільного зв’язку» в секції «Охорона навколишнього середовища»

    Висловлюємо подяку вчителям, учні яких стали переможцями та призерами: Роєнко Світлані Пантеліївні, Розумній Софії Іванівні, Долобан Олені Олексіївні.

 

Бортнік М.І.,заступник директора

з навчально-виховної роботи 


Січневі сторінки в історії України

22 січня - День Соборності і Свободи України

День 22 січня увійшов в історії українського народу як день злуки, день соборності українських земель. 
22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. 
Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
22 січня було проголошено всенародним і державним святом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.
Акт Злуки став виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель.
Розбудувати Соборну Україну означає не тільки зберегти соборність її землі, а й будувати її разом, за участю всіх верств та політичних сил нашого суспільства. Зараз, на сучасному етапі, ідеї Соборності переживають друге народження, свій ренесанс. Вони особливо актуальні в наш напружений і нелегкий час. 

30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності встановлено як «День Соборності та Свободи».

Білощицька В.І.


29 січня – день памяті Крут
 Крути – залізнична станція між Бахмачем та Ніжином. Бій, що відбувся біля станції Крути 29 січня 1918 року, став реакцією на наступ більшовицьких військ на Київ. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Участь у бою брали 4 чоти Студентського куреня. Під час бою одна чота потрапила в полон. Коли більшовицький командир П. Єгоров дізнався про втрати, які понесли його підрозділи, віддав наказ розстріляти полонених. Надвечір студентів та гімназистів розстріляли у дворі станції Крути. Перед смертю гімназист-галичанин Г. Піпський заспівав " Ще не вмерла України…”
Серед загиблих відомі прізвища 20-ти студентів українського народного університету: Борозенко-Кононенко, Головащук, Омельченко, Пурик, Сірик, Чижів, Шерстюк. Студенти університету Св. Володимира: Андріїв, Божко-Божинський, Дмитренко, Лизогуб, Попович, Шульгін. Гімназисти Кирило-Мефодієвської гімназії: Ганкевич, Гнаткевич, Кольченко, Піпський, Соколовський, Тернавський.

На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями. Поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш із назвою «Пам'яті тридцяти»

На Аскольдовій могилі 
Поховали їх — 
Тридцять мучнів українців, 
Славних, молодих… 
На Аскольдовій могилі 
Український цвіт! — 
По кривавій по дорозі 
Нам іти у світ. 
На кого посміла знятись 
Зрадника рука? — 
Квитне сонце, грає вітер 
І Дніпро-ріка… 
На кого завзявся Каїн? 
Боже, покарай! — 
Понад все вони любили 
Свій коханий край. 
Вмерли в Новім Заповіті 
З славою святих. — 
На Аскольдовій могилі 
Поховали їх..


Трагічна гибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму у боротьбі за незалежну Україну. 

  

  На місці загибелі студентів створено меморіал пам'яті героїв Крут. До його складу входить монумент битви під Крутами, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах. Меморіал знаходиться біля села Пам'ятне Борзнянського району, Чернігівської області.
Розумна С.І.,вчитель історії

До уваги випускників

Подання документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні завершується 20 лютого. Не варто відкладати реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для майбутніх абітурієнтів, так і працівників Київського регіонального центру.



Редколегія шкільної газети: Лобастова Таня, Баран Олександр,
Опарієнко І.А., Розумна С.І.
Головний редактор-Білощицька В.І