П`ятниця, 03.05.2024, 15:53
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук
Ревнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області
Газета учнівського самоврядування «Шкільний дім» та педагогічного колективу школи

Грудень 2012

З новим роком!

Свята - це те, що робить наше життя яскравим, веселим і незвичайним. В кожному святі завжди є крапелька дива! Серед усіх свят найбільше, напевне ми чекаємо Нового року тому, що сподіваємося в новому році отримати щось нове, краще, несподіване. Саме в Новий рік можна задумати найзаповітніше бажання і воно обов’язково збудеться. 

Дорогі діти, вчителі, працівники школи, батьки, вітаємо вас з Новим роком! Зичимо міцного здоров’я, радощів, удачі, сімейного затишку, родинного тепла та усяких гараздів. Будьте щасливі у Новому році!

Дирекція школи.

Історія свята Нового Року

Новий рік - це не тільки найулюбленіше свято, але і найдревніше: археологічні знахідки підтверджують, що історія цього свята налічує понад 2.5 тисячі років. 
Вважається, що Стародавній Вавилон є батьківщиною цього свята, його пов'язували з початком землеробських робіт і розливом річок, а тому святкували навесні. Іудеї, побувавши у вавілонському полоні, запозичили ідею новорічних традицій і внесли її в свої біблійні сюжети. Від них традиці язустрічати Новий рік перейшла до греків, а пізніше і до інших європейських народів. Назва місяця січень пов'язане з ім'ям дволикого бога Януса, образ якого ніби уособлює рубіж між новим і старим, один лик озирається назад, другий спрямований у майбутнє.
Росія з часів язичництва і до наших днів разом з усім світом пережила зміни початку літочислення: з березня, з дня Пасхи, з 1-го вересня і з 1-го січня. За Івана III початок нового року перенесли на 1 вересня.
Порушив цю традицію Петро Великий, який всіляко намагався прищепити в Росії європейські звичаї. А тому з 1700 року, як і в інших країнах, літочислення на Русі обчислюється з 1 січня і супроводжується запуском ракет, карнавалами, прикрашанням будинків і вулиць гілками ялинок, сосен та ялівцю. 31 грудня, рівно о півночі, він особисто запалив факел і очолив святкове гуляння. Нова реформа прижилася досить швидко, тим більше що святкування співпало зі святками, які теж завжди відзначалися галасливими і веселими народними гуляннями.

Новорічна листівка часів Петра І
Як новорічний атрибут ялинка прижилася у нас не відразу: перші ялинки прикрашали лише питні заклади. Потім німці, що жили в Росії, прищепили традицію ставити ялинку вдома і на вулицях. Спочатку ялинка з'явилася тільки в багатих дворянських сім'ях, потім у заможних, а ті, в свою чергу, стали влаштовувати ялинки з подарунками для бідних. Пізніше новорічна ялинка, прикрашена свічками і саморобними іграшками, з'явилися майже в кожному будинку. До речі, персонажі Діда Мороза Снігуроньки це винахід радянської епохи. Звичний для нас ритуал вітання і вигляд самого Діда Мороза (діда в червоній шубі, з бородою і мішком подарунків за спиною, та ще й у супроводі Снігуроньки) – це традиція кількох останніх десятиліть. А традиція дарувати подарунки пов’язана з святом Св. Миколая (Санта-Клауса).
Багато чого змінювалося в історії свята, незмінним залишалася тільки веселощі та радість, з яким його відзначали в стародавні часи і відзначають зараз!

«Кенгуру» - 2012 

Учні школи – учаснки конкурсу з математики «Кенгуру»

Наші успіхи


Закінчився ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 
Вітаємо нових наших переможців: Третяк Ірину (11 клас) – І місце з правознавства, Бабич Сніжану (10) – ІІ місце з правознавства, Горбатенко Юлію (9клас) – ІІІ місце з правознавства, Бабича Сергія (8 клас) - ІІІ місце з хімії, Шульгу Радіона (10 клас) – ІІІ місце з астрономії, Долобана Діму та Грицкевич Аліну - ІІ місце з фізичної культури. 

Мала Академія Наук (МАН)
В цьому навчальному році учні школи взяли участь в конкурсі-захисті робіт МАН. Вітаємо переможців та призерів І етапу конкурсу-захисту МАН:
Бабич Сніжану ( 10 клас) – переможницю секції археологія з темою: «Духовний світ трипільців»; 
Третяк Ірину (11 клас) – переможницю секції педагогіка з темою: «Профілактика правопорушень се ред дітей як соціально-педагогічна проблема»
Бідненко Софію (11 клас) – переможницю в секції краєзнавство з темою: «Засоби впливу німецької пропаганди на місцеве населення»
Висловлюємо подяку вчителям, учні яких стали переможцями та призерами: Розумній Софії Іванівні,Білощицькій Валентині ІванівніЗилю Андрію Степановичу.

Новорічні ранки
26-27 грудня в нашій школі відбулися новорічні свята. На новорічних ранках в 1-4 класах всі дітки водили хороводи, співали, приймали участь у конкурсах. До дітей на свято завітали герої з казки «Попелюшка» і показали новорічне дійство. А учні 2 і 4 класів підготували новорічну казку «Курочка Ряба». Всі діти були нагороджені призами за активну участь на святі, а також усі отримували подарунки від Діда Мороза.
 
На святі в 5-7 класах теж відбувалися новорічні дива. До дітей завітали і Чаклунка, і сучасна Баба Яга, Кощій Безсмертний. Вони показали, як вони вміють по своєму святкувати Новий рік. 
На новорічному вогнику для учнів 8 -11 класів веселощів додавали цікаві новорічні конкурси, ігри, розваги. Цікавинкою вечора стали «новини ТВ каналу», де були підведені підсумки шкільного життя і досягнення учнів в І семестрі. Кожен клас підготував веселе вітання і школярам і вчителям. Тож сумно не було нікому.
А про те, щоб кожен учень отримав подарунок на свято подбали наші депутити районноїї ради Яківюк І.В. та Антропов Ю.М.

Редколегія: Курило Н, Лакіза К., Бортнік М.І., Бабич О.М. 
Головний редактор : Білощицька В.І