П`ятниця, 03.05.2024, 11:19
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук
Ревнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області

Газета учнівського самоврядування «Шкільний дім» та педагогічного колективу школи



Січень 2013


Ярмарок українських звичаїв та обрядів


17 січня 2013 року, напередодні свята Водохреща для учнів 1-4 та 5–11 класів відбувся виховний захід – народознавчий урок-подорож "Ярмарок українських звичаїв та обрядів”, присвячений святам Різдвяного циклу. Мета заходу:поглиблення знань учнів про різдвяні свята: Різдво Христове, Водохреща, звичаї, обряди, традиції, пов’язані з циклом Різдвяних свят; виховання поваги до традицій нашого народу.
Його підготувала і провела бібліотекар школи Опарієнко І. А. Захід супроводжувався CD-презентацією та піснями-колядками Лесі Горової. Спочатку учні дізналися чому січень має таку назву, здійснили мандрівку у далеке минуле – м. Віфлеєм, де народився Спаситель всього світу Ісус Христос. Дізналися, що таке вертеп, хто такий цар Ірод яка його роль в історії цього свята, хто такі волхви та що означали їхні символічні, пророчі подарунки Святому Немовляті. 
Ознайомилися з традиціями, звичаями та обрядами свята Різдво Христове, Василя Великого та Водохреща. Дізналися про традиційні страви наших далеких предків у святий вечір та на свята: що таке "кутя”, "узвар”, "дідух”, чому на Різдво прийнято було прикрашати ялинку і дарувати подарунки. Повторили що таке колядки та щедрівки. Також дізналися хто такий Василь Великий, Меланка (у християнських та язичницьких віруваннях) та обряди, які пов’язані з цим святом: "ряжені”, "водіння кози”, обряд посівання (засівння). Останнім, завершальним святом Різдвяного циклу є свято Водохреща. Учні дізналися про історію цього свята, довідалися чому його ще називають Богоявлення, Йордань, Хрещення. Довідалися коли і хто охрестив нашого Спасителя, про традиції освячення води у водоймах та інші традиції, пов’язані з цим святом. Дізналися про цілющі властивості святої води, розглянувши, для прикладу, молекули води в різних дослідах, проведених вченими. 

Зимова круговерть


25 січня діти 5-7 класів зібралися в залі щоб прийняти участь в інтелектуальній грі-вікторині «Зимова круговерть», яку підготувала Шульга М.О. Чимало нового учні дізналися на Ярмарку народних звичаїв та обрядів, а сьогодні змогли показати свої знання, позмагатися у швидкості висловлювання думки, вмінні колядувати, щедрувати і засівати. 
 
В команді від кожного класу приймали участь 5 учнів. В одному із раундів діти називали пісні страви святвечора, в іншому вставляли пропущені слова, шукали відгадки на загадки. Діти легко і швидко справлялись із завданнями. Болільники теж підтримували свої команди: колядували, щедрували, за що отримували бали. Дівчата з вокально-інструментального ансамблю виконували народні пісні. 
По закінченню гри, був визначений переможець: найкращі знання показали учні 7-Б класу. Другими були учні 6 класу, третє місце - 5 клас, і 4 місце –7-А клас. Усі учасники отримали невеличкі подарунки, а головне задоволення від гри. 

Життєві правила від психолога


Шукаючи підходящий матеріал для чергового випуску нашої газети я натрапила на цікавий вислів: «дитячим почерком по дорослому житті». Зразу згадався наш клас, який скоро покине рідні стіни школи і вирушить у доросле та сповнене несподіванок життя. Але ж в душі ми ще ті самі дітки з «дитячим почерком», і лише роки зроблять з нас справжніх поетів свого життя.
Але як поводити себе там?
Я гадаю, даний матеріал допоможе не тільки випускникам, а і педагогам, звичайним школярам та навіть їхнім батькам. До вашої уваги декілька життєвих правил від відомого на весь світ психолога Д.Карнегі:
- Єдиний спосіб одержати верх у суперечці - це ухилитися від неї.
- Перевіряйте повагу до думки вашого співрозмовника. Ніколи не говоріть людині, що вона не права.
- Якщо ви не праві, визнайте це швидко і рішуче.
- З самого початку дотримуйтеся дружнього тону.
- Щиро намагайтеся дивитися на речі з погляду вашого співрозмовника
- Відноситеся співчутливо до думок і бажань інших.
- Щиро цікавтеся іншими людьми.
- Не критикуйте
- Будьте ввічливі
- Частіше ставте себе на місце співрозмовника.
- Посміхайтеся.
Ці простенькі правила зроблять ваше життя приємнішим і позитивним, а разом і життя людей, що вас оточують. Але пам’ятайте, виконувати їх потрібно лише від щирого серця, бо в інакшому випадку всі ваші старання лише марна трата сил і ніякого результату від них ви не отримаєте. Вдалого вам спілкування!


Наші успіхи у навчанні


І семестр закінчили 233 учні. Крім 17 першокласників, знання яких оцінювалось вербально, високий рівень показали 16 учнів, достатній – 58 учнів, середній – 85 учнів, початковий - 55 учнів. Найкращий рівень знань в учнів 2 та 11 класу. Найбільша кількість учнів з початковим рівнем знань у 5 та 9 класах. Надіємось, що ці результати покращаться в ІІ семестрі

Прислів’я та приказки про січень


Січень року початок – зими серединка.
Якщо січень холодний липень буде сухий і спекотний.
Якщо в січні часті снігопади і заметілі, то в липні часті дощі.
Рано в січні починає стукати дятел - до ранньої весни.
Морзний січень – урожайний рік
Якщо Водохрещенські морози сильніші Різдвяних і Стрітенських, то буде врожайний рік.


Редколегія:Поминальна Т., Третяк І.,
Опарієнко І.А., Бабич О.М.
Головний редактор : Білощицька В.І.