Субота, 20.04.2024, 04:02
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Друзі сайту
Пошук
Головна » Статті » Сценарії

Декада (тижні) книги
З 1 по 19 квітня 2013 року у нашій школі пройшла Декада КНИГИ, приурочена Міжнародному дню книги (2 квітня) та Тижню дитячого читання. Напередодні декади було проведено перевірку підручників. Перший тиждень (01.04 – 10.04) так і називається - Тиждень дитячого читання. Другий тиждень мав назву "Письменники та книги-ювіляри”. Третій тиждень – Тиждень книжкових сюрпризів та посвята учнів 1 класу у читачі.
Протягом першого тижня (Тижня дитячого читання) для учнів початкової ланки відбулися такі заходи:
1. Літературний конкурс "Чи уважний я читач?” (за змістом книг, які учні брали найчастіше : Н. Забіли, В. Нестайка, Алли Сокол, серія пізнавальних дитячих книг "Чому так буває?”(про Вінні та його друзів ), серії книг на російській мові "Любимые сказки”, "Первое знакомство”(про тварин) та інші. За результатами конкурсу виділилися найуважніші читачі, уважні та неуважні.
РЕЗУЛЬТАТИ:
2 клас
Найуважніший читач – Васик В.
Уважні читачі – Величко Д., Стецюк О., Демченко С.
3 клас
Найуважніший читач – Григоренко П.
Уважні читачі – Гайдар М., Манукян К., Довгаль В.
4 клас
Найуважніші читачі – Кузьменко А., Чубар В.
Уважні читачі – Тименко Д., Полях Е., Шкурко О.
На лінійці ці учні були нагороджені ручками та олівцями (від адміністрації школи).
Протягом другого тижня (08.04 – 12.04.) для учнів школи були організовані виставки письменників-ювілярів та книг-ювілярів для різних вікових категорій. Крім цього для учнів 1 – 4 та 5 - 11були проведені тематичні лінійки (спіч-реклами книг-ювілярів та окремо - відеоролик, присвячений ювілею Олеся Гончара). Для учнів 7-Б класу у шкільній бібліотеці був проведений захід, присвячений 95 річниці від дня народження Олеся Гончара "Збережемо собори наших душ” та бібліографічний огляд творів письменника з акцентом на його твори для дітей середнього та старшого шкільного віку. Крім цього учні ознайомилися з виставкою нових книг видавництва "Грані-Т”, які ми закупили за кошти, вилучені із здачі макулатури. Особливо їх зацікавили три повісті для середнього шкільного віку, які одразу ж були взяті учнями.
Також з цією виставкою ознайомилися учні 2 – 4 класів (на спеціальних бібліотечних уроках "Книжкові новинки – для кожної дитинки”). На цих уроках діти ознайомилися із творчістю сучасних дитячих письменників - І. Андрусяка, О. Лущевської, Л. Ворониної та ін.. Також учні навчилися розпізнавати різні серії книг видавництва "Грані-Т”, а саме: серія "Сучасна дитяча проза”, "Золотий лелека”, "Книготерапія”, "Життя видатних дітей”. Книги дуже сподобалися маленьким читачам і зараз за ними черга.
РЕЗУЛЬТАТИ:
Відеоролики (спіч реклами –ювіляри та літературні новинки ) охопили велику аудиторію, учні дізналися про те, хто з письменників – ювіляри 2013 року. Дізналися, що не тільки люди можуть бути ювілярами, але й книги. Є результативність книжкових виставок. Високу результативність показала виставка книг видавництва "Грані-Т”.
Третій тиждень (з 15 по 19 квітня) був присвячений книжковим сюрпризам. Таку назву він отримав тому, що на протязі тижня книги та читачі готували сюрпризи один одному. Сюрпризи від книги були представлені на нетрадиційній книжковій виставці "Кіт у мішку” (для різних вікових категорій). Суть полягає у тому, що учні беруть книги не по бажанню, а ті, які витягнуть за номерком. На виставці були виставлені дуже цікаві книги, але незаслужено забуті, тобто які читачі самі не вибирали протягом довгого часу. Дітям було дуже цікаво. Книжки були повністю розібрані.
Учні 5 – 11 класів готували свої сюрпризи для книги. Вони, заздалегідь, отримали завдання – створити флешмоб-привітання книзі (відео), участь у конкурсі "Ми - букмейкери” (книжка-саморобка) та акція "Вдома книжки прочитали – у шкільну бібліотеку їх подарували”. Спеціально для цього їм були продемонстровані, як зразки, створений мною відеоролик "Нетрадиційні книги. Книжки-саморобки” та готовий ролик з інтернету з поясненням поняття слова флешмоб, його суть та призначення.
Учні 1 -4 класів приймали участь у конкурсах "Ми - художники”(малюнки до улюблених книг) та "Книжка-саморобка” (можна одну від класу).
На початку цього тижня (15.04.) відбулося свято для учнів 1 класу "Посвячення учнів 1 класу у читачі” ("Велика казкова подорож”). На свято були запрошені учні 2 – 4 класів, вчителі, батьки. Протягом казкової слайд-подорожі у пошуках Книжкового королівства учні 1 класу активно приймали участь у різних випробовуваннях та долали ряд перешкод на своєму шляху: разом читали завдання, відгадували назви казок та казкових персонажів, показали свої знання з предмета "основи здоров’я” (знаходили вихід із небезпечних ситуацій), відгадували загадки, розповідали прислів’я про книги. Нарешті, успішно діставшись до казкового королівства, познайомилися з Королевою книг, привітали її віршиками про книги. А вона, в свою чергу, похвалила першокласників і прийняла їх до свого книжкового королівства, вручивши золотий ключ від знань та подарунки – щоденники, які презентувала адміністрація школи.
РЕЗУЛЬТАТИ заходів Тижня книжкових сюрпризів:
1. Свято пройшло успішно, активними були не лише першокласники, а й інші учні.
2. Книжкова виставки "Кіт у мішку показала високу результативність, Література була розібрана на "ура”, особливо учнями початкової та середньої ланки. Діти і зараз просять проводити такі виставки-сюрпризи.
3. У конкурсі "Ми - художники” (для початкових класів) активну участь взяли учні 2 та 4 класів, їхні роботи прикрашали стіни нашої школи на виставці "Герої улюблених казок”.
4. У конкурсі "Книжка-саморобка” слід відзначити 2, 3, 5, 6 та 7-Б класи. Вони створили і подарували у шкільну бібліотеку прекрасні колективні книжечки від класу, в які вклали частинку своєї душі. Учні 3 класу виявилися здібними поетами та художниками-ілюстраторами. Вони склали віршики про котиків і самостійно ілюстрували їх. А їхня вчителька, Світлана Петрівна, допомогла їм оформити їхні матеріали привабливу книжечку. Учні 5, 6 класів теж презентували чудові, оригінальні книжечки-саморобки у вигляді метелика, сонечка. Учні 7-Б класу створили книгу-альбом у вигляді воєнної документальної хроніки , схожу на музейний експонат. Ще маленьку книжечку створив своїми руками учень 2 класу Денисенко Вова. Дякуємо за ці чудові, незвичайні книги. Вони поповнять нашу скарбничку книжок-саморобок.
5. Створення флешмобу далося нашим учням найважче, оскільки це нова, для нашої школи, форма привітання книги. Особливо хочу подякувати учнів 5, 6 та  класу, які з великим ентузіазмом створили свої відеоролики. Група учнів 5 класу склали і прочитали багато приємних для книги слів та порад. Учні 6 класу привітали книгу комічною сценкою "Нам без книг ніяк неможна”, яку теж придумали самостійно. Окрема подяка учням 10 класу, які підготували чудову презентацію про історію книги (із фотографіями учнів і звуковим супроводом).
Майже всі класи відгукнулися на акцію "Вдома книжки прочитали – у шкільну бібліотеку їх подарували”.. Учні дарували від 1 до 9 книг. Особливо відзначилися учні, які подарували по 3,5, 6,7 і, навіть, 9 книг! (від однієї родини!). Це Григоренко Павлик (3 клас, 7 книг), Кубрак Ліна (6 клас, 7 книг), Бідненко Кіріл (7-Б клас – 5 книг), Шум Діма (7-Б клас – 9 книг!!!!). Приємним сюрпризом і цінним подарунком стала для бібліотеки книга "Басни. Звериная семья”, яку подарувала учениця 7-А класу Нижегородцева Саша. Цікава вона ще й тим, що автором книги є її бабуся, яка особисто підписала "благословила” її для нашої шкільної бібліотеки. Учениця цього ж класу – Герус Анна подарували трьохтомник творів Джека Лондона.
Список учнів, які подарували книги
1 клас – Кубрак А. (Збірка "Чарівне слово”) – 1 кн.
2 клас – Величко Д. ("Автомобілі”) – 1 кн.
3 клас – Григоренко П. (серія пізнавальних книжечок "Кузя.”, 7 шт.)
4 клас – Фартух А. (Я пізнаю світ) – 1 кн.
Нечипоренко І. (збірка "Мудрі казки”) – 1 кн.
Ситник М. (Р. Киплинг "Маугли”) – 1 кн.
Кубрак Н. (Чарівна грань) – 1 кн.
Молоштан В. (Н. Воскресенська "Володар Країни Мрій”), серія "Для
тих, хто не любить читати” – 1 кн.
Шкурко О. (Г. Андерсен. Дикие лебеди) – 1 кн.
5 клас – Бондаренко К. (О. Іваненко. Збірка казок) – 1 кн.
6 клас – Кубрак Ліна (хрестоматія "Золота криничка”,
"Калейдоскоп цікавих завдань”, збірка казок Андерсена, збірка
казок світу, енциклопедія "У світі дикої природи”, "Винни-наезд-
ница”, "Маленький лорд Фаунтлерой”.)
Кондрушина А. (Магия) – 1кн
7-А клас – Герус А. (трьохтомник творів Джека Лондона). – 3 кн.
Концевий А. (Стівенсон. Острів скарбів) – 1 кн.
Нижегородцева О. (Басни "Звериная семья”, автор збірки – бабуся
Саши – Людмила Нижегородцева) – 1 кн.
7 – Б клас - Шум Д. ( 4 енциклопедії для допитливих : "У світі тварин”,
"Динозаври та доісторичні тварини”, "Все про космос”,
"Людина”), Григорук А. "Праправнук барона Мюнхга-
узена”, "Безпека малят”, "Гидке каченя”, "Романтика
пригод”, роман "Два маленьких шага по мокрому песку”.
Бідненко К. ( 5 книг – 2 про Велику вітчизняну війну, 3 –
фантастика)
Куріленко А. (збірка творів О. Пушкіна) – 1 кн.
8 клас – 5 книжок від класу та класного керівника Софії Іванівни
11 клас – 1 книга від класу із серії "Золота серія. Бібліотека пригод”.
Протягом акції до шкільної бібліотеки надійшло 48подарованих книг, які будуть із задоволенням читатися учнями нашої школи. Велике спасибі всім, хто зробив цей подарунок.
Учням, які відгукнулися на акцію, вчителям, які провели роботу у класі та батькам, які не пожаліли для бібліотеки таких чудових книг, висловлюю дуже велику подяку, адже тепер наша шкільна бібліотека стане ще більш привабливою в плані цікавих, пізнавальних та захоплюючих книг.

Учні, які прийняли участь в акції "Ми - букмейкери”
2 клас – Денисенко В. ("Казки про зайчика”)
3 клас – група учнів при допомозі вчительки Вовк С. П.("Моя улюблена тваринка”) .
5 клас – 1). Баран Д., Барановська Р., Івашкова Є. ("Феї із Вінкс”)
2). Баран Д., Бондаренко К.,Барановська Р., Кияшко О., Івашкова Є. ("Чарівне люстерко”)
3). Народні прикмети. (оригінальна форма – у вигляді сонечка)
4). Закладинка до книг
6 клас – Кондрушина А., Зозуля О., Кубрак Л. ("Народна мудрість”)
(оригінальна форма – у вигляді метелика).
7-Б клас – група учнів ("Збірка з минулого”)
(оригінальність змісту та оформлення – у вигляді документальної хроніки).
Ваші книжечки займуть місце на поличці "Розвиток творчості та уяви”.
Учні, які взяли участь в акції "Я - художник”
2 клас – Носач А. ("Попелюшка”) Буць Н. ("Червона шапочка”) Загребелько А. ("Вінкс”) Васик В. ("Барбі”) Іщенко М., Тютюн Т.,Кубрак Є., Шевченко Я. (малюнки до казки "Колобок”)
4 клас – Тименко Д. (‘Дюймовочка”, виконано на великому ватмані фарбами) Нечипоренко І. ("Бджілка Майя” – 2 малюнки) Чубар В. ("Русалочка”) Фартух А. ("Чіп і Дейл”) Молоштан В. ("Сова”) Молчан І. ("Стійкий олов’яний солдатик”) Кубрак Н. ("Хатка на курячих ніжках”) Баран О. ("Колобок”) Шкурко О. ("Троє поросят” , 3 малюнки)
Підсумки Декади книги підводилися окремо по кожному тижню на тематичних лінійках та класних годинах у актовому залі. Результати по всіх заходах демонструвалися учням та вчителям за допомогою засобів мультимедіа.
Для учнів 1 – 4 класу –
1. "Зразки книжок-саморобок”
2. "Кіт у мішку”
3. "Проект "Грані-Т”
4. "Найуважніший читач”
5. "Подаровані книги”
6. "Книги-саморобки”
7. "Свято для учнів 1 класу”
8. Мультфільм "Три котенка. Книги мы не будем обижать”(інтернет)
9. "Книги-ювіляри”

Для учнів 5 – 11 класу –
1. "Книги-ювіляри” та "Письменники-ювіляри”(3)
2. "Зразки незвичайних книг”
3. "Флешмоб-пояснення” (інтернет)
4. ФЛЕШМОБ від наших учнів
5. Флешмоб "Читання з захопленням” (уривок з фільму "Наваждение”."Операція И та інші пригоди Шурика ).
6. Відеоролик до ювілею О. Гончара (інтернет)
7. відеозвіт про захід присвячений ювілею О. Гончара (власний )
8. "Подаровані книги”
9. "Книги-саморобки”
10. "Відеореклама”
11. "Кіт у мішку”
12. Фільм "Библиотека” (інтернет)
Декада свята закінчилася, але зустріч з книгою триває і далі. До зустрічі! До нових зустрічей!!!

Категорія: Сценарії | Додав: robik99 (05.05.2013)
Переглядів: 2948 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]